Tudi na domačen terenu boljši od Maribora

1. SKL, U15

15.01.2017 ob 12:00, Športna dvorana OŠ1 , sodnika: Peter Semenič in Simon Frangež

ŽKK POMURJE: MARIBOR  52:42

(11:5, 12:16, 17:12, 12:9)

Strelke in igralke Žkk Pomurje:

Blaža Čeh 20 (3×3 in 5/8), Mia Žekš 9 (1×3), Bruna Čeh 9 (3/6), Aneja Stojko 6, Lana Vidovič 3 (1/2), Lucija Cor 3 (1/2), Alja Toplak 2, Ana Lukač, Eva Maučec, Staša Horvat, Tina Fartek, Nastja Klement

Štajersko-prekmurski derbi so naša dekleta dobila tudi na domačem igrišču. Že tekma v Mariboru je bila, kot se za derbi spodobi nekoliko nervozna, tako na igrišču kot na tribunah. Tudi tekma v Murski Soboti ni bila prevelika izjema.

Domača ekipa je začela odločno in z dvema trojkama povedla in igrala dobro, ter tako gostujočega trenerja prisilila v hitro minuto odmora. Tudi v nadaljevanju četrtine so domačinke narekovale ritem srečanja in zgolj nezbranost domačink v zaključku akcij je prinesla razliko samo šestih točk. V drugi četrtini se domačinke niso uspele rezultatsko odlepiti, gostje pa ne dovolj rezultatsko približati. V samem zaključku polčasa pa so Štajerke zadele nekaj metov in na odmor so domačinke odšle z minimalno prednostjo.

Drugi polčas se je začel podobno kot sama tekma, domačinke so se nekoliko odlepile, bile boljši nasprotnik, a vedno znova uspele zgrešiti nemogoče in tako s svojimi napakami držale ekipo Maribora v igri. V zadnji del srečanja je domača ekipa stopila s prednostjo šestih točk in jo z borbeno igro uspela zadržati za miren zaključek tekme in zanesljivo in zasluženo zmago.

Čestitke dekletom in trenerju!

Mlajše pionirke prepričljive v Celju

1. SKL, U13

14.01.2017 ob 09:30, Športna dvorana Gimnazije Center Celje, sodnika: Tjaša Unverdorben in Dragan Prodič

ATHLETE CELJE: ŽKK POMURJE  9 : 40

(5:12, 1:9, 2:11, 1:8)

Igralke Žkk Pomurje: Mia Žekš, Lana Vidovič, Eva Maučec, Živa Rituper, Nastja Klement, Lara Lutar, Doroteja Bojnec, Nuša Gomboc, Ana Ošlaj, Sanja Balažic, Selina Gyorek, Neža Lukač

Komentar trenerja Pok Davorin:

Zadnji turnir oz tekmo smo odigrali v Celju proti njihovi b ekipi. Ekipa Litije je namreč odpovedala udeležbo na tem turnirju zaradi bolezni. Na začetku tekme so domačinke začele zelo odločno in povedle. Mi se nismo ustrašili njihove igre in smo z enako mero odgovorili na njihovo igro. Skozi celotno srečanje smo igrali požrtvovalno in smo diktirali tempo. Na koncu je prevladal naše individualno znanje.

Super začetek leta za članice

članska EXTRA liga LPI.SI – 6.krog

07.01.2017 ob 16:30, Športna dvorana OŠ I Murska Sobota, sodnika Jože Feher in Marko Irgolič

ŽKK POMURJE: ŽKK VINDI VARAŽDIN  52: 37

Rezultat po četrtinah: (9:8, 18:9, 9:14, 16:6)

Igralke in strelke Žkk Pomurje:

Kiara Marinič 14 (2:3), Alja Samec 13 (3:6), Nina Domjan 11(3:5), Marina Grmič 6 (1:2, 1×3), Maša Črnko 3 (0:2, 1×3), Ajda Pejčič 2 (2:2), Natalija Rebrica 2 (2:2), Tara Tratnjek 1 (1:2), Viktorija Slivnjek, Anja Zamuda, Urša Sever in Bruna Čeh