• Zmaga starejših pionirk v Ljubljani

1. SKL, 3.krog – Skupina B vzhod

16.11.2014 ob 09:00, dvorana OŠ Hinko Smrekar v Ljubljani, sodnika Karel Stanovnik in Matevž Podobnik

PANTER ILIRIJA ML: ŽKK POMURJE 37:50

Rezultat po četrtinah: (12:11, 6:10, 14:10, 5:19)

Strelke in igralke ŽKK Pomurje:

Lucija Cor, Maja Rengeo, Ana Lukač, Blaža Čeh 4 (0/2), Staša Horvat 2, Kiara Marinič 25 (1/5), Melisa Rainer, Bruna Čeh 6 (0/2), Lucija Kadiš 9 (3/12), Alja Toplak 4 (2/10)

V srečanju najmlajših moštev v ligi, so naša dekleta po dobri zadnji četrtini zmago odnesla v Mursko Soboto. Trud na treningih se počasi a vztrajno začne odražati na rezultatih. Čeprav dekleta še vedno delajo ogromno napak, se počasi določeni elementi igri le izboljšujejo. Morajo se zavedati, da je dobra igra in sodelovanje v obrambi temelj za dobro odigran napad. Upajmo, da je ta zaslužena zmaga lepa vzpodbuda za bolj prizadeven obisk in delo na treningih. Čestitke vsem dekletom in seveda trenerju.

Share on Facebook
  • Smola kadetinj

1. SKL, 8.krog – Skupina 1

15.11.2014 ob 12:00, dvorana OŠ 1 Murska Sobota, sodnika: Peter Semenič in Niko Senekovič

ŽKK POMURJE: DOMŽALE 43: 49

Rezultat po četrtinah: (9:8, 12:8, 11:16, 11:17)

Ajda Pejčić 13 (1/1), Nina Domjan 23 (5/7), Maruša Kovač 4 (2/2), Sanja Toplak, Tara Tratnjek 2, Tjaša Poredoš, Anja Zamuda , Alja Roudi, Melani Dolgov 1 (1/2)

Komentar tekme trenerka Simona Kuzma:

Tekmo proti nasprotnicam iz Domžal smo pričakali v zelo okrnjeni zasedbi, saj nas v zadnjem času pestijo poškodbe in bolezni. Tako je nastopilo samo šest igralk, ki so pokazale pravo srčnost in borbenost na igrišču.
    Tekma je bila zanimiva in napeta do konca. Kljub okrnjeni zasedbi smo se borili do konca in skoraj presenetili nasprotnice, vendar pa nam je na koncu zmanjkalo malo energije in sreče.
    Čestitam puncam za borbeno in nepopustljivo igro.
  • Poraz starejših pionirk

1. SKL, 2.krog – Skupina B vzhod

09.11.2014 ob 16:00, dvorana OŠ 1 Murska Sobota, sodnika Marijan Bilič in Natalija Rebrica

ŽKK POMURJE: JEŽICA B 38: 76

Rezultat po četrtinah: (6:18, 7:26, 7:13, 18:19)

Lucija Cor 2, Maja Rengeo, Ana Lukač, Blaža Čeh 7 (1/2), Staša Horvat 4 (2/4),  Alja Roudi, Kiara Marinič 14 (4/6), Eneja Šoštarec 1 (1/6), Melisa Rainer 2 (2/4), Bruna Čeh 8 (2/9)

Čeprav smo učenju namenili celo leto, pa že po 9 skupnih treningih selekcije starejših pionirk, lahko rečemo, da se na treutke vidi dobro delo na treningih. Zaradi strahu in nesamozavesti so dekleta srečanje pričela z veliko napakami, kar so gostje znale izkoristiti in so se rezultatsko oddaljile. V drugem polčasu pa so naše punce odigrale bistveno bolj agresivno in borbeno v obrambi, kar se vedno obnese in plod take igre je bilo kar nekaj lepih akcij. Ko bodo dekleta zmanjšala število izgubljenih žog in posledično veliko lahkih košev nasprotnic, bodo tudi rezultati ugodnejši. Dekletom za borbenost v drugem polčasu čestitamo in jih vabimo, da še bolj intenzivno obiskujejo treninge. Plod takega pristopa dolgoročno prinese tudi rezultate.

Kot zanimivost naj še omenimo, da je zelo solidno delo opravila tudi sodnica Natalija Rebrica, ki je odsodila svojo prvo tekmo v tej kategoriji. Čestitke tudi naši bivši igralki.