08.02.2015 ob 12:00, dvorana OŠ 1 v Murski Soboti, sodnica Natalija Rebrica

ŽKK POMURJE: VOJNIK 47: 14

Rezultat po četrtinah: (21:2, 12:4, 6:2, 8:6)

Strelke in igralke ŽKK Pomurje:

Lucija Cor, Ana Lukač 1 (1/4), Blaža Čeh 6 (0/2), Bruna Čeh 6 (0/2), Lucija Kadiš 18 (6/6), Staša Horvat 1 (1/2), Alja Roudi 2, Kiara Marinič 10, Melisa Rainer, Urša Sever 3 (1/4)

Starejše pionirke so v današnjem srečanju popolnoma nadigrale vrstnice iz Vojnika. Prevladovale so v vseh elementih košarkarske igre, zmaga pa bi bila lahko še tudi dosti višja, če bi bilo več zbranosti pri čistih zaključnih metih. Veseli napredek v obrambni igri, zato z veseljem pričakujemo nadaljevanje prvenstva po zasluženih šolskih počitnicah.

Share on Facebook
  • Dve lepi zmagi v Slovenskih Konjicah

1. SKL,  Skupina VD-1

07.02.2015 ob 11:00, Športna dvorana v Slovenskih Konjicah, sodnika: Marko Marinovič in Tadej Lajnšček

KONJICE: ŽKK POMURJE  42: 44

Rezultat po četrtinah: (11:15, 15:14, 8:7, 8:8)

ŠENTVID: ŽKK POMURJE  25: 48

Rezultat po četrtinah: (8:11, 7:13, 4:15, 6:9)

Igralke ŽKK Pomurje:

Lucija Cor, Mia Žekš, Ana Lukač, Blaža Čeh, Zara Kovač, Staša Horvat, Bruna Čeh,

Alja Toplak, Eneja Šoštarec, Maja Rengeo, Lana Vidovič

S poškodbami in boleznimi oslabljene so mlajše pionirke odpotovale na turnir k vodeči ekipi Konjic in se na turnirju še pomerile proti ekipi Šentvida iz Ljubljana. Prvo srečanje proti domačinkam so dekleta začela odločno in z dobro igro v obrambi in lepimi akcijami v napadu prevzela pobudo in si naredile lepo prednost že v prvi četrtini. Žal pa je z zadnjih minutah zmanjkalo nekaj športne sreče in so se domačinke rezultatsko približale, tako da je bila tekma preostali del srečanja bila dokaj enakovredna in kakovostna. Na koncu pa zaslužena zmaga naših deklet, ki bi lahko bila tudi višja, saj so dekleta zgrešila kar lepo število lepo izdelanih in lahkih metov.

Drugo srečanje proti ekipi Šentvida so dekleta začela ležerno, tako da je bila potrebna hitra minuta odmora, kjer je trener povezal konce v igri in od tu naprej so dekleta zagospodarila na igrišču in večale prednost do konca srečanja, ki so ga na koncu zanesljivo dobila.

Čestitke vsem dekletom, ki so nastopila, ostalim pa hitro okrevanje in kmalu nasvidenje pod koši.

• K zmagoslavju sodijo tudi porazi

1. SKL,  Skupina 01

01.02.2015 ob 10:00, dvorana ŠD Rogašla Slatina, sodnika: Siniša Bedeničar in Tim Unverdorben

ŽKK POMURJE: MARIBOR  31: 38

Rezultat po četrtinah: (9:15, 6:6, 13:8, 3:9)

ŽKK POMURJE: JANINA  24:44

Rezultat po četrtinah: (8:13, 5:14, 6:6, 6:10)

za ŽKK Pomurje so nastopile:

Vita Jelenovec, Vesna Mate, Lara Copot, Naja Kovačič, Selina Gyorek, Alma Brinar, Sanja Balažic, Hana Rep, Lana Vidovič, Zara Kovač, Mia Žekš, Zoja Slavic, Urška Jošar, Pia Gaja Perš

Zapis Miša Copot:

V nedeljo, 1. 2. 2015, so naše najmlajše koršarkarice gostovale v Rogaški Slatini, kjer so se spopadle najprej z ekipo ŽKK Maribor in takoj zatem še z domačo ekipo, Janina.
    Pri dekletih je bila opazna trema in pomanjkanje izkušenj in so kljub glasni spodbudi s tribun ter borbenosti obe tekmi izgubile.
    Dekleta z dvignjeno glavo pričakujejo naslednji turnir, ki bo 8. 2. v Mariboru.

Poročilo trenerja Davorin Pok:

Naše najmlajše igralke so sodelovale na turnirju v Rogaški Slatini, kjer so igrale proti domačinkam in vrstnicam iz Maribora. Na turnirju smo na obeh tekmah pokazali borbeno igro in kar nekaj lepih košev. Igramo z daleč najmlajšo ekipo, tako da za nas velja dobro je sodelovati, ne zmagati. Ampak kljub temu se dobro upiramo starejšim in večjim nasprotnicam in s tekem odnesemo kar nekaj modric, s katerimi se lahko na treningu pohvalimo trenerju. Tokrat bi pa rad izjemoma pohvalil prvega sodnika (Siniša Bedeničar), kateri je svoje delo opravil z odliko. Zaradi takih sodnikov bo tudi veliko več kvalitetnih igralk.