04.12.2016 ob 16:00, Športna dvorana OŠ Ihan

ŽKD LEDITA: ŽKK POMURJE   70: 46

Rezultat po četrtinah: (23:12, 17:9, 15:13, 15:12)

Igralke in strelke Žkk Pomurje:

Maša Črnko 15 (8:10, 1×3), Nina Domjan 9 (1:2), Anja Zamuda 7 (1:2), Kiara Marinič 5 (1:1), Alja Samec 4 (1:2, 1×3), Viktorija Slivnjek 2, Blaža Čeh 2 (2:2), Lucija Cör 2, Urša Sever, Bruna Čeh

Komentar tekme, trener Slavko Domjan:

Članska ekipa je v nedeljo gostovala v Domžalah pri doslej v letošnji sezoni še edini neporaženi ekipi ŽKD Ledita in zabeležila več ali manj pričakovani poraz. Kljub zelo oslabljeni sestavi brez treh poškodovanih in dveh obolelih igralk, je preostalih sedem ob zelo vspodbudni pomoči treh pionirk (Brune, Lucije in Blaže) nudilo bistveno starejšim nasprotnicam (povprečna starost ekipe 25,4 let) dostojen odpor. Vsekakor bi rezultat lahko bil še ugodnejši, če bi popolnoma vse igralke dale svoj trenutni maksimum. Le na ta način lahko nadoknadimo neizkušenost (povprečna starost ekipe na tej tekmi je bila le 17,3 let) in še vedno nekaj tehničnih ter taktičnih pomankljivosti. Vseeno pa je potrebno pohvaliti zelo dobro predstavo Maše, ki se je po poškodbi tako uspešno vrnila v ekipo.

Dve zanesljivi zmagi mlajših pionirk v Litiji

1. SKL, U13

03.12.2016 ob 17:00, Športna dvorana Litija, sodnika: Uroš Lesar in Sanja Martinovič

ŽKK POMURJE: ATHLETE CELJE 34 : 22

(8:1, 10:7, 12:10, 4:4)

LITIJA: ŽKK POMURJE 10 : 31

(2:6, 2:5, 4:8, 2:12)

Igralke Žkk Pomurje: Mia Žekš, Lana Vidovič, Eva Maučec, Živa Rituper, Nastja Klement, Lara Lutar, Nika Vute, Nuša Gomboc, Selina Gyorek, Neža Lukač, Zoja Slavic, Sara Grmič

Strelke in igralke Žkk Pomurje:

Blaža Čeh 18, Aneja Stojko 12, Mia Žekš in Alja Toplak 9, Lana Vidovič 8, Ana Lukač 6, Eva Maučec 5, Staša Horvat 4, Lucija Cor 4, Tina Fartek

V srečanju ekip s tako veliko kakovostno razliko je domača ekipa pokazala svojo vrednost takoj na začetku in visoko povedla. V nadaljevanju so visoko minutažo izkoristile vse igralke, ki so nastopile. Za rutinsko in lepo predstavo čestitke dekletom, simpatični mlajši ekipi iz Ljubljane pa želimo dobro nadaljevanje sezone in pridno nabiranje izkušenj.

Po odličnem začetku zmanjkalo moči

1. SKL, U15

20.11.2016 ob 10:00, Športna dvorana OŠ1 , sodnika: Peter Semenič in Rok Močnik

ŽKK POMURJE: ILIRIJA 33 : 76

(13:11, 12:22, 6:22, 2:21)

Blaža Čeh 14, Mia Žekš in Aneja Stojko 5, Staša Horvat 4, Alja Toplak 3, Ana Lukač 2, Bruna Čeh, Lucija Cor, Lana Vidovič, Tina Fartek, Eva Maučec

Na domačem terenu smo gostili neporaženo in močno vodečo ekipo Iliriji, ki ima v tej kategoriji najmočnejšo kakovostno in kadrovsko zasedbo. Ekipa Ilirije je povedla s 6:0, nakar so se naša dekleta prebudila in se zelo uspešno upirala favorizirani ekipi iz Ljubljane. Na koncu četrtine so jih celo ujele in prehitele, kar je sploh prva četrtina, kiso jo gostje izgubile v tem delu tekmovanja. Žal je v nadaljevanju zmanjkalo moči in ustrezne kvalitete, kar so gostje predvsem v drugem delu srečanja izkoristile in visoko zmagale.

Dekleta so pokazale, da lahko igrajo tudi proti najmočnejšim ekipam, je pa potrebno dati vse od sebe. Posebej za prvi polčas ekipi čestitamo za prikazano.

Pomembna in zaslužena zmaga v Mariboru

1. SKL,  U15

16.11.2016 ob 17:00, Športna dvorana OŠ Bojana Illicha Maribor, sodnika: Niko Senekovič in Andrej Dover

MARIBOR : ŽKK POMURJE   57: 60

Rezultat po četrtinah: (8:15, 14:11, 18:16, 17:18)

Blaža Čeh 20, Aneja Stojko 12, Mia Žekš 12, Bruna Čeh 8, Lucija Cor, Alja Toplak, Ana Lukač, Staša Horvat, Eva Maučec, Tina Fartek, Lana Vidovič

Po porazu v Konjicah, so naša dekleta v prestavljeni tekmi gostovala pri prijateljskem klubu ŽKD Maribor. Odločena da pokažejo boljšo predstavo kot pred tednom dni, so srečanje začele odločno in takoj na začetku prevzele pobudo in tudi rezultatsko povedle. Vse do rezultata 21:8 so srečanje kontrolirale, so se pa borbene domačink v nadaljevanju približale in nas do polčasa skoraj že ujele. V drugem polčasu je bilo srečanje nervozno, pa tudi izenačeno, domačinke so rezultatsko držale priključek predvsem zahvaljujoč lepemu številu zadetih trojk. V zadnjem delu srečanja pa so naša dekleta pokazale več znanja in relativno mirno zaključile tekmo s pomembno zmago pri neposrednem tekmecu na lestvici.

Čestitke našim puncam za prikazano in zmago, čestitke tudi ekipi Maribora za dobro tekmo. Žal pa sta tekmo skoraj uničila sodnika in pomožni sodnik. Po pregledu video zapisa smo našteli več kot deset očitnih napak v našo škodo.

So pa dekleta pokazale karakter in šle tudi čez takša polena. Čestitke trenerju in dekletom.

Kljub porazu solidna predstava članic

članska EXTRA liga LPI.SI – 4.krog

12.11.2016 ob 17:00, Športna dvorana Novo Mesto

ŽKK KRKA: ŽKK POMURJE   63: 42

Rezultat po četrtinah: (19:9, 13:13, 15:9, 16:11)

Alja Samec 19 (2:7, 1×3), Kiara Marinič 7 (4:3), Maša Črnko 5 (2:2, 1×3), Natalija Rebrica 5 (1:1), Viktorija Slivnjek 4 (0:2), Nina Domjan 2, Tara Tratnjek, Urša Sever, Anja Zamuda,in Alja Roudi.