19.03.2017 ob 17:00, Športna dvorana OŠ1 Murska Sobota

ŽKK POMURJE: LEDITA  36: 42

Rezultat po četrtinah: (2:16, 16:5, 17:15, 13:11)

Igralke in strelke Žkk Pomurje:

Blaža Čeh 10 (0/2, 2×3), Nina Domjan 9 (1/1), Natalija Rebrica 8 (2/6), Anja Zamuda 5 (1/2), Viktorija Slivnjek 2, Kiara Marinič 2, Ajda Pejčič (0/2), Maša Črnko, Tara Tratnjek, Bruna Čeh, Urša Sever, Alja Roudi

Komentar igre trener Slavko Domjan:

Srečanja proti ŽKD Ledita so dekleta začela z preveliko dozo spoštovanja vodilne ekipe mednarodne Extra lige LPI, kar se je ob koncu izkazalo kot odločilno. Ob odsotnosti prve organizatorke ter strelke Alje Samec, ter še ne povsem saniranim poškodbam s tekme prejšnjega kroga, so dekleta hrabro odigrale šele po uvodnem zaostanku desetih točk. V na trenutke nervozni ampak izredno borbeni igri obeh ekip, je tokrat dala naši igri pečat najmlajša na igrišču Blaža, čeprav je to njen šele drugi nastop v članski vrsti. Ob zdaj že »standardni« odlični igri v obrambi, bo za korak več potrebna večja samozavest v napadalnih akcijah, ter  predvsem zmanjšanje števila izgubljenih žog. Kljub minimalnemu porazu čestitke dekletom za nepopustljivost, nasprotnicam pa za zasluženo zmago ter vodilno pozicijo v ligi.

Suverena in visoka zmaga starejših pionirk

1. SKL, U15

19.03.2017 ob 09:00, Športna dvorana OŠ 1 Murska Sobota, sodnika: Tilen Trajbar in Marko Irgolič

ŽKK POMURJE: INES TABOR ŽIRI  61:38

(17:5, 21:7, 15:13, 8:13)

Strelke in igralke Žkk Pomurje:

Blaža Čeh 20, Mia Žekš 16, Bruna Čeh 8, Aneja Stojko 5, Ana Lukač 4, Alja Toplak 4, Staša Horvat 3, Lucija Cor 1, Lana Vidovič, Eva Maučec, Tina Fartek, Eva Madjar

Tudi na prvi domači tekmi tretjega dela tekmovanja, so starejše pionirke zabeležile lepo in prepričljivo zmago. Z dobro igro v obrambi in natančno v napadu so takoj na začetku srečanja prevzele pobudo in si do polčasa nabrale visoko prednost.

V nadaljevanju so lepo minutažo izkoristila vsa dekleta in vsaka je dodala svoj del k zanesljivi zmagi.

Ekipa v igri lepo napreduje in glede na dejstvo da smo ena najmlajših ekip smo lahko optimistični tudi v prihodnje. Vse bolj se pa kaže, da sta sezono obeležila nerazumljiva delitev skupin s strani Kzs in pa sodniška kraja sodnika Močnika na tekmi proti Celju. Vsekakor bo tudi sedmo mesto v državi lep uspeh za mlado ekipo in čestitke za prikazano.

Članice “preplavale” Krko

13.03.2017 ob 16:00, Športna dvorana OŠ1 Murska Sobota

ŽKK POMURJE: KRKA  48: 47

Rezultat po četrtinah: (2:16, 16:5, 17:15, 13:11))

Alja Samec 13 (3:3, 2×3), Natalija Rebrica 12 (4:6), Nina Domjan 8 (4:4), Maša Črnko 5 (2:2, 1×3), Kiara Marinič 4, Ajda Pejčič 2, Tara Tratnjek 2, Anja Zamuda 2, Viktorija Slivnjek, Alja Roudi, Urša Sever.

Komentar tekme trener Slavko Domjan:

Nedeljska tekma proti visoki postavi nasprotnic iz Novega mesta (štiri igralke 190 cm ali več) je dokaz, kaj lahko stori ekipi duh. Sama igra morda ni bila najlepša za oko, je pa bila izredno razburljiva do zadnjih sekund. Po bojazljivem začetku in zaostanku -14 točk v prvi četrtini, smo z spremenjeno taktiko (agresivno obrambo po celem igrišču) nasprotnice prisilili v številne slabe podaje, ter iz minute v minuto zmanjševali zaostanek (ob polčasu še samo -3 točke). V dokaj izenačenem drugem polčasu so dekleta ohranile mirnost v napadalnih akcijah ob izrazito požrtvovalni obrambi, kjer je tokrat prednjačila Natalija. V infarktni končnici je kljub nekaj poškodbam (Maša, Ajda, Nina, Kiara) dekletom poplačana borbenost, za kar jim iskreno čestitam.

Gladka zmaga na najdaljšem gostovanju

1. SKL, U15

12.03.2017 ob 13:00, Športna dvorana OŠ Draga Bajca Vipava, sodnika: Aleks Kuzmin in Žiga Milič

VIPAVA: ŽKK POMURJE  51:70

(5:21, 17:19, 16:16, 13:14)

Blaža Čeh 20, Bruna Čeh 15, Mia Žekš 8, Lucija Cor 8, Aneja Stojko 8, Staša Horvat 5, Eva Maučec 3, Ana Lukač 2, Alja Toplak 1, Lana Vidovič

Starejše pionirke so tretji del tekmovanja začela v letošnji sezoni na najbolj oddaljenem gostovanju pri ekipi Vipave. Po daljši vožnji so odigrale zelo dobro tekmo, kjer so vajeti tekme takoj na začetku prijela v svojo roke in z odlično obrambo povsem onemogočile domačinke, posledično pa lepo zaključevale proti napade. Tekma je bila odločena že po prvi četrtini, v nadaljevanju pa so vsa dekleta dobro izkoristila svoje minute in dodale svoj mozaik k lepi in zanesljivi zmagi.

Kot zanimivost pa je treba izpostaviti tudi sodniški par, saj tako dobrega sojenja naša dekleta niso bila deležna že lep čas. Čestitke sodnikom, vsem nastopajočim dekletom in trenerju, ki mu želimo hitro okrevanje.