10.12.2017 ob 17:00, Športna dvorana OŠ 1 Murska Sobota

ŽKK POMURJE: RADOST ČAKOVEC   83 : 43

(23:9, 23:13, 20:11, 27:10)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Urška Juteršnik 16, Alja Samec 15, Blaža Čeh 10, Natalija Rebrica 10, Anita Horvat 9, Marina Glišič 8, Bruna Čeh 7, Mia Žekš 4, Lucija Cor 2, Anja Zamuda 2, Viktorija Slivnjek, Pia Horvat

V 8.krogu Ženske Extra lige so se naša dekleta pomerile proti novinkam v ligi, a starim športnim prijateljem, ekipi Radosti iz Čakovca. Naša dekleta so tokrat nastopila v nekoliko spremenjeni zasedbi. Domačinke so z agresivno obrambno igro presenetile nasprotnice, si že na začetku priigrale lepo prednost in tak ritem srečanja stopnjevala. Prav vsa dekleta, ki so nastopila so dodale svoj delež k lepi in učinkoviti igri, katere posledica je bila zelo visoka zmaga. Čestitke za prikazano, gostujoči ekipi pa čestitke za športno tekmo.

V derbiju kroga zmaga nad Cinkarno

10.12.2017 ob 10:00, Športna dvorana OŠ1, sodnika Marko Šket in Jasna Toplak

ŽKK POMURJE: CINKARNA CELJE  61 : 44

(14:11, 16:13, 21:12, 10:8)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Blaža Čeh 22, Aneja Stojko 12, Alja Toplak 6, Živa Rituper 6, Mia Žekš 6, Staša Horvat 5, Ana Lukač 4, Tina Fartek, Zoja Slavic, Neža Lukač

V derbiju kroga so starejše pionirke gostile ekipo iz Celja. Tekmo so začele odločno in agresivno v obrambnem delu igre, a tudi z preveč napakami v zaključku akcij, obenem pa še veliko zgrešenimi prostimi meti. V nadaljevanju zelo podobna slika, ko pa so v obrambnih akcijah začele igrati še ekipno obrambo se je tekma rezultatsko le prevesila v domačo korist. Na koncu zanesljiva in zaslužena zmaga, v nadaljevanju prvenstva pa bo potrebno popraviti še kar nekaj segmentov igre, predvsem skok in izvedbo prostih metov.

Poraz proti vodilni Krki

03.12.2017 ob 17:00, Športna dvorana Marof Novo Mesto

ŽKK KRKA: ŽKK POMURJE   61 : 45

(12:13, 15:10, 25:12, 9:10)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Urška Juteršnik 10, Alja Samec 9, Natalija Rebrica 9, Anja Zamuda 8, Nina Domjan 6, Tara Tratnjek 2, Mia Žekš 2, Lucija Cor, Viktorija Slivnjek, Blaža Čeh, Kiara Marinič

Po zelo neprepričljivi igri proti vodilni ekipi lige, kaj več od poraza ni bilo za pričakovati. Žal so naša dekleta odigrale zelo nezbrano tekmo, v kateri so še v prvem polčasu držale korak z domačinkami, v nadaljevanju pa popolnoma popustile in praktično skoraj brez odpora izgubile srečanje. Tudi domača ekipa ni pokazala posebej všečne igre, žal pa je bilo to čisto dovolj za zanesljivo zmago in jim iskreno čestitamo. Naše igralke pa bodo tekme morale odigrati z več energije in sodelovanja, ter z manj osnovnimi napakami. Že naslednji teden pa sledi tekma proti ekipi Čakovca.

Prvi poraz v letošnji sezoni

26.11.2017 ob 10:00, Športna dvorana Slovenske Konjice, sodnika Blaž Horvat in Simon Frangež

KONJICE: ŽKK POMURJE  53 : 49

(13:11, 16:5, 12:20, 12:13)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Blaža Čeh 25, Aneja Stojko 10, Mia Žekš 7, Staša Horvat 4, Ana Lukač 3, Tina Fartek, Živa Rituper, Eva Madjar, Zoja Slavic, Lana Vidovič

Na zelo neugodnem gostovanju v Konjicah našim starejšim pionirkam danes ni bila naklonjena niti dnevna forma, niti športna sreča. Obilica zdravstvenih težav je že na začetku v našo igro vnesla nemir, borbene in agresivne domačinke pa so znale kaznovati vsako našo napako, tako da smo v polčasu zaostajali za visokih trinajst točk. V drugem polčasu bistveno boljša slika, kjer smo kljub osebnim napakam domačinke dohiteli, tudi povedli, vendar pa je na koncu zmanjkalo tudi nekaj športne sreče, tako da so se domačinke veselile zaslužene zmage. V nadaljevanju prvenstva bo potrebna še večja zbranost in odločna igra.

Še tretja zmaga v tretji tekmi

09.11.2017 ob 17:00, Športna dvorana OŠ1, sodnika Smiljan Kereži in Tilen Trajbar

ŽKK POMURJE: MARIBOR  66 : 31

(19:2, 20:12, 15:8, 12:9)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Mia Žekš 17, Blaža Čeh 16, Aneja Stojko 16, Ana Lukač 6, Alja Toplak 4, Živa Rituper 3, Tina Fartek 2, Staša Horvat 2, Eva Madjar, Lana Vidovič, Neža Lukač

Čeprav so tekme teh dveh nasprotnikov vedno veljale za derbi srečanja, pa je že prva tekma v Mariboru bila igra mačke in miši. Isto je bilo tudi na srečanju v domači dvorani. Po nekoliko nezbranem začetku in po trenerjevi minuti odmora po nekaj minutah, je igra stekla in tudi tokrat samo v eno smer. V tekmi z veliko menjavami so dekleta izkoristila svoje minute in na koncu zasluženo in brez preveč napora premagale nemočno ekipo Maribora.

Že v nedeljo čaka našo ekipo še srečanje z ekipo Konjic, s katero bomo končali igranje prvega kroga. Upamo da neporaženi!

V tretji tekmi še tretja zmaga članic

04.11.2017 ob 17:30, Športna dvorana OŠ Žiri

KK ŽIRI: ŽKK POMURJE   47 : 84

(10:20, 11:20, 13:24, 13:20)

Strelke in igralke Žkk Pomurje: Kiara Marinič 20, Alja Samec 19, Marina Grmič 10, Blaža Čeh 8,  Urška Juteršnik 7, Nina Domjan 7, Bruna Čeh 6, Lucija Kadiš 5, Natalija Rebrica 2, Tara Tratnjek, Lucija Cör, Mia Žekš

Komentar tekme je podal trener Pok Davorin: V tekmo smo stopili preveč nezbrano in smo nasprotnicam dovolili nekaj lahkih košev. Po minuti odmora se je naša agresivnost v obrambi dvignila, v napadu smo odigrali zbrano in nasprotnicam več nismo podarjali lahkih žog. Na ta način smo zagospodarili na igrišču. Sedaj nas čaka derbi z Ledito v Domžalah.

Komentar igralke Nine Domjan: Po nezbranem začetku smo uspele ujeti ritem, popravile prejšnje pomanjkljivosti in si zagotovile varno prednost, ki se je ohranila skozi celotno tekmo. Precej težav nam je povzročala kvalitetna igralka iz nasprotne ekipe, ki pa smo jo s trudom in trdim delom v obrambi uspele izčrpati in tako poskrbele za prevlado na igrišču. Nasprotnice so prikazale solidno igro, toda naš trud v obrambi in napadu se je izplačal. Pohvalila bi vse soigralke, saj je vsaka posebej prikazala dobro igro, kar se je pokazalo tudi v točkovnem izkupičku. Tekmo smo odigrale kot ekipa in jo na tak način na koncu tudi zasluženo zmagale.