13.03.2017 ob 16:00, Športna dvorana OŠ1 Murska Sobota

ŽKK POMURJE: KRKA  48: 47

Rezultat po četrtinah: (2:16, 16:5, 17:15, 13:11))

Igralke in strelke Žkk Pomurje:

Alja Samec 13 (3:3, 2×3), Natalija Rebrica 12 (4:6), Nina Domjan 8 (4:4), Maša Črnko 5 (2:2, 1×3), Kiara Marinič 4, Ajda Pejčič 2, Tara Tratnjek 2, Anja Zamuda 2, Viktorija Slivnjek, Alja Roudi, Urša Sever.

Komentar tekme trener Slavko Domjan:

Nedeljska tekma proti visoki postavi nasprotnic iz Novega mesta (štiri igralke 190 cm ali več) je dokaz, kaj lahko stori ekipi duh. Sama igra morda ni bila najlepša za oko, je pa bila izredno razburljiva do zadnjih sekund. Po bojazljivem začetku in zaostanku -14 točk v prvi četrtini, smo z spremenjeno taktiko (agresivno obrambo po celem igrišču) nasprotnice prisilili v številne slabe podaje, ter iz minute v minuto zmanjševali zaostanek (ob polčasu še samo -3 točke). V dokaj izenačenem drugem polčasu so dekleta ohranile mirnost v napadalnih akcijah ob izrazito požrtvovalni obrambi, kjer je tokrat prednjačila Natalija. V infarktni končnici je kljub nekaj poškodbam (Maša, Ajda, Nina, Kiara) dekletom poplačana borbenost, za kar jim iskreno čestitam.